Blerand Stavileci përfshihet sërish në një fyerje banale në rrjete sociale

Blerand Stavileci përfshihet sërish në një fyerje banale në rrjete sociale

Ish-ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Ekonomik nga radhët e PDK-së, Blerand Stavileci, është përfshirë sërish në një polemikë banale.

Teksa ka postuar një shkrim duke e kritikuar Lidhjen Demokratike të Kosovës, për mospjesëmarrjen e zyrtarëve të saj, në varrimin e Adem Demacit, Stavileci ka përdorur politikë banale me një komentues, shkruan Insajderi.

“Ve për k**e muni me ju kap LDK-së”, ka shkruar një komentues në postimin e Stevilecit, kurse ky i fundit ia ka kthyer duke i thënë: edhe jau nukim, mirë pe din.

Kjo nuk është hera e parë që Blerand Stavileci, përfshihet në këso gjërash.

Ai kohë më parë i kishte lyp fer një qytetetari në Facebook.

Teksa një qytetar e kishte kundërshtuar në një postim të Stavilecit në Facebook, ai nuk ishte përmbajtur duke përdorur fjalë fyese ndaj tij.Kësisoj ai ka nisur një listë fyerjesh dhe komentesh ndaj tij.

“Hajde bonu burrë more pis e dilem përpara”, pati komentuar fillimisht ish-ministri.

“Mamin e gruno unë s’ti nguci po ty t’paloj more qen”, shton më pas Stavileci.

Stavileci i “lyp fer” një qytetari në Facebook