“Bojkotoni Loredanën” – Çfarë po ndodhë në Twitter?

“Bojkotoni Loredanën” – Çfarë po ndodhë në Twitter?

Loredana tani nuk është në anën më të mirë të fansave. Hashtagu #boycottloredana është në trend në Tëitter dhe fyerjet janë të panumërta në YouTube nën këngën e saj të re “Geh dein Weg” së bashku me KC Rebell dhe Summer Cem, njofton Insajderi.

E gjithë kjo ka një arsye mbrapa, që nuk ka të bëjë me artin e saj, por me problemet ligjore të këngëtares.

Loredana thuhet se ka tradhtuar çiftin e pensionuar Petra Z. dhe Hans Z. duke u zhvatur rreth 800,000 euro rreth një vit më parë. Vëllai i Loredanës thuhet se ishte miqësuar dhe më pas huazoi para për një operacion të dyshimtë. Çifti nuk i panë më kurrë paratë. Loredana thuhet se ka pretenduar të jetë avokate dhe ka marrë edhe më shumë para nga të dy.

Loredana u arrestua në atë kohë, menjëherë pas akuzave dhe bëri një deklaratë se paratë i ishin dhënë asaj vullnetarisht dhe se ajo nuk kishte mashtruar askënd.

Revista online zvicerane “20 Minuten” kohët e fundit publikoi një përditësim në lidhje me Petra Z. Ajo nuk mund të përballonte funeralin e nënës së saj sepse mashtrimi në atë kohë e ka lënë pa para.

Përveç kësaj, një këngë e re nga Loredana doli së bashku me KC Rebell dhe Summer Cem. Dhe për shkak se videoja muzikore është tashmë mjaft e suksesshme, kritikët përdorin kolonat e komenteve për të rikujtuar akuzat e Loredanës.

E në Twitter, kanë nisur postime të panumërta nën hashtagun #BoycottLoredana. /Insajderi.com