Brenda kësaj jave finalizohet huazimi i Muriqit

Brenda kësaj jave finalizohet huazimi i Muriqit

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriq brenda kësaj jave, do ta kompletojë huazimin te skuadra e Nottingham Forestit, ka njoftuar të hënën “The Telegraph”.

Portieri i Manchester Cityt ishte në radarin e disa ekipeve të tjera në Angli dhe shteteve të tjera, por ai ka vendosur t’i bashkohet ekipit që garon në “Championshipin” anglez, transmeton “Sporti në KTV”.

Edicionin e kaluar portieri 20-vjeçar në të gjitha garat ka luajtur vetëm shtatë ndeshje, por nuk ka luajtur asnjë ndeshje në Premier League.

Muriq me kampionin e Anglisë, ka kontratë deri në qershor të vitit 2021.