Bundesliga: Liderët shënojnë fitore

Bundesliga: Liderët shënojnë fitore

U luajtën ditën e mërkure pesë sfidat e vlefshme për javën e 12-të të Bundeligës gjermane, njofton Insajderi.

Kampionët e Bayern Munchen u rikthyen te fitorja, teksa mposhtën me rezultatin 2-1 Wolfsburgut, falë dy golëshit të Lewandowskit.

Ndërkohë në përballjet e tjera, Leverkuseni dhe Leipzig, vijuan serinë e rezultateve pozitive, duke triumfuar në transfertë respektivisht përballë Koln dhe Hofenheimit.

Fitore tepër të rëndësishme edhe për Freiburgun dhe Augsburgun, po në transfertë. Për sa i përket Schalkes, kjo skuadër është zhytur në një krizë të thellë rezultatesh me vetëm katër pikë në 12 takime.

Schalke – Freiburg 0:2

Koln – Leverkusen 0:4

Bielefeld – Augsburg 0:1

Bayern Munchen – Wolfsburg 2:1

Hoffenheim – Leipzig 0:1

/Insajderi.com