Bundesliga gjermane – rezultatet e së shtunës

Bundesliga gjermane – rezultatet e së shtunës

Kanë përfunduar pesë sfidat e javës së 20-të të Bundesligës gjermane, njofton Insajderi.

Dortmund nuk po kalon një moment të mirë dhe është mundur në transfertë ndaj Freiburg me rezultatin 2-1.

Lepzig ka fituar bindshëm ndaj Schalkes në “Veltins Arena” me rezultatin 0-3.

Bayer Leverkusen ka shkatërruar 5-2 në shtëpi skuadrën e Stuttgart.

Wolfsburg ka arritur të fitojë në transfertë ndaj Augsburgut me rezultatin 0-2.

Mainz triumfon minimalisht 1-0 ndaj Union Berlinit. /Insajderi.com