Burri rrah gruan në Lipjan

Vazhdojnë rastet e dhunës familjare në Kosovë. Burri rrah gruan në Lipajn. Gruaja dërgohet në spital, burri shoqërohet në polici.

Burri rrah gruan në Lipjan

Një grua në Lipjan, në paraditen e së hënës është rrahur nga burri i saj. Pas sulmeve që ia kishte bërë bashkëshorti, gruaja ka pranuar tretman mjekësor, njofton Insajderi.

Nga Policia e Kosovës, në raportin 24 orësh kanë njoftuar se është arrestuar i dyshuari dhe se me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje kishte sulmuar bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit, dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Insajderi.com