Bylbyl Sokoli e godet rëndë babanë e Januzajt: “Abedini kontributin më të madh…”

Bylbyl Sokoli e godet rëndë babanë e Januzajt: “Abedini kontributin më të madh…”

“Unë kam lindur në Belgjikë dhe jam belg”, kjo deklaratë e Adnan Januzajt ditë më parë në konferencë për medie me Belgjikën në Botërorin e Rusisë ka ngjallur debat të madh në Kosovë.

Bylbyl Sokoli dhe Ismet Munishi kanë folur shumë për këtë deklaratë të Adnan Januzajt dhe kjo i ka penguar babait të lojtarit, Abedin Januzaj, që ka reaguar për ‘Lajm TV”, teksa tani ka ardhur edhe replika e Sokoli që mund ta lexoni KËTU