Caktohet seanca për Gucatin, Haradinajn e Mustafën

Caktohet seanca për Gucatin, Haradinajn e Mustafën

Gjykata Speciale ka caktuar seancë ndaj dy krerëve të Organizatës së Veteranëve të Kosovës, Hysni Gucati e Nasim Haradianj si dhe ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa.

Konferenca për Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati, është caktuar për datën 24 shkurt në orën 11:00, përcjell Insajderi.

Ndërsa, për Salih Mustafën seanca është caktuara më 5 mars nga ora 11:00.

Dhomat e Specializuara i kanë bërë publikë këto data të mbajtjes së konferencave. Insajderi.com