Calvert-Lewin, shpallet lojtari i muajit në Premier Ligë

Calvert-Lewin, shpallet lojtari i muajit në Premier Ligë

Sulmuesi i ekipit të Everton, Calvert-Lewin, është shpallur lojtari i muajit në Premier Ligë, njofton Insajderi.

Calvert-Lewin, është golashënuesi më i mirë i ligës, me gjatë gola, aç sa ka edhe anësori i Tottenahm, Son, por forma dhe rëndësia e golave të shënuar nga Lewin, ka bërë që ai të fitojë këtë çmim që jepet nga Premier Liga.

Forma e tij e lartë e shfaqur në këtë muaj, ka bërë që ai të ftohet për herë të parë edhe nga kombëtarja e Anglisë, për ndeshjen ndaj Belgjikës dhe Islandës./Insajderi.com.