fbpx

Cardi B është femra e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rep

Cardi B është femra e parë në histori që fiton Grammy për albumin më të mirë rep

Natën e kaluar në eventin e organizuar për [mimet Grammy, reperja nga Bronx, Cardi B, u bë femra e parë që fitoi [mimin Albumi më i mirë rep i vitit, për albumin e saj Invasion of Privacy.

Reperja në ceremoni falenderoi bashkëshortin e saj Offset, bashkëpuntorët dhe vajzën Kulture. Ishte një moment monumental në historinë e muzikës.

Lauryn Hill ishte femra e fundit që ka fituar këtë [mim, kur ishte pjesë e grupit Fugges, mbi dy dekada më parë.