Cavani rinovon kontratën me Manchester United edhe për një sezon

Cavani rinovon kontratën me Manchester United edhe për një sezon

Edinson Cavani nënshkroi kontratë një vjeçare me United tetorin e kaluar pasi u largua nga Paris Saint-Germain më herët në vitin 2020, marrëveshja e uruguaianit në “Old Trafford” përfshinte opsionin për t’u zgjatur për një vit tjetër, i cili tani është rënë dakord nga të dyja palët, njofton Insajderi.

Pas kalimit të United në finalen e Europa League muajin e kaluar – në të cilën Cavani shënoi dy herë dhe kishte një dorë në dy gola të tjerë në gjysmëfinale – Ole Gunnar Solskjaer tha se ai e kishte bërë të ditur sulmuesin për dëshirën e tij për ta mbajtur atë në klub, raporton SkySport.

Përfaqësuesi uruguaian hodhi poshtë interesin nga gjigandët argjentinas Boca Juniors për të qëndruar me United. Në mars, babai i Cavani, Luis deklaroi se kishte një “shans 60 përqind” që djali i tij të kthehej në Amerikën e Jugut këtë verë.

Cavani është bërë shpejt një tifoz i preferuar në mesin e mbështetësve të United këtë sezon dhe thotë se lutjet e tyre që ai të qëndrojë ishin një faktor i madh pas vendimit të tij. /Insajderi.com