Challandes e vëzhgon një derbin, por dy ndeshje sot meritojnë vëmendje

Challandes e vëzhgon një derbin, por dy ndeshje sot meritojnë vëmendje

Sot në programin e Vala Superligës janë katër ndeshje të xhiros së 28-të. Në dy prej këtyre ndeshjeve aktive janë ekipet që janë në kreun e tabelës. Drita është vendëse dhe luan me Feronikelin.

Edhe më herët kemi thënë se Drita i zhvillon katër nga gjashtë ndeshjet e mbetura në Gjilan, meqë luan edhe me Gjilanin si mysafire dhe pikërisht në këtë periudhë ky ekip do të tentojnë të sigurojë edhe pikët e mjaftueshme për të fituar titullin, para takimit të xhiros së fundit, ku do të jetë mysafire e Prishtinës.

Lexoni paralajmërimin e plotë të ndeshjeve.