Challandes tha se Sterling mund të ndalet vetëm nëse i thyhet këmba, kështu kundërpërgjigjet Southgate

Challandes tha se Sterling mund të ndalet vetëm nëse i thyhet këmba, kështu kundërpërgjigjet Southgate

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes në konferencën e organizuar për media para ndeshjes me Anglinë, ka thënë se ylli i anglezëve dhe Manchester Cityt, Rahhem Sterling mund të ndalet vetëm nëse luhet në mënyrë ekipore, ose nëse i thyhet këmba.

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, është paraqitur në konferencë disa orë më pas.

Gareth Southgate është pyetur për deklaratën e Challadesit në lidhje me Sterlingun. Më shumë në Insport.