Chelsea kërkon vetëm edhe Rice për të mbyllur afatin e transferimeve

Chelsea kërkon vetëm edhe Rice për të mbyllur afatin e transferimeve

Ekipi më i përforcuar në botë në këtë afat kalimtarë, Chelsea, kërkon të mbyll edhe transferimin e Rice, para se të përfundojë punë në këtë afat kalimtarë.

Sipas mediave angleze, Chelsea ka ofruar 50 milion edhe shërbimet e Loftus-Cheek në formë huazimi për dy vitet e ardhshme, i cili pëlqehet nga drejtuesit e klubit të West Ham, transmeton Insajderi.

Declan Rice, është një nga mesfushorët defensivë më të mirë në ligë, por ai e ka dëshmuar veten se mund të luaj edhe si qendër mbrojtës dhe Frank Lampard, ndjenë se ky është lojtari që i duhet për të bërë rotacione më të./Insajderi.com.