Chelsea shënon fitore të thellë, fitojnë edhe Liverpooli e City [Video]

18.11.2017 18:05
Chelsea shënon fitore të thellë, fitojnë edhe Liverpooli e City [Video]

Chelsea e Liverpool kanë shënuar fitore të thellë në kuadër të Premierligës, derisa fitore regjistroi edhe lideri Manchester City.

Kampioni i Anglisë, Chelsea, ka shënuar fitore të thellë me rezultat 4:0 në udhëtim, raporton Insajderi.

Skuadra e Antonio Contes, arriti ta mposht skuadrën e West Bromwich Albion, me golat e shënuar nga Alvaro Morata, Marcos Alonso, dhe dygolëshin e Eden Hazard.

Kjo fitore e ngritë Chelsean në pozitën e dytë, me gjithsej 25 pikë.

Në anën tjetër, fitore të thellë shënoi edhe Liverpooli, i cili mundi Southamptonin me rezultatin e thellë 3:0 në ‘Anfield’.

Mohamed Salah dy herë dhe Philippe Coutinho, ishin golashënuesit e Liverpoolit në këtë takim.

Kurse, fitore të pastër regjistroi edhe lideri Manchester City, duke e mposhtur me rezultat 2:0 në udhëtim skuadrën e Leicester Cityt.

Gabriel Jesus dhe Kevin De Bruyne, ishin realizatorët e këtij takimi për skuadrën e Guardiolas.

City pas kësaj fitore kryeson si lider në Premierligë, me 34 pikë pas 12 xhirove. /Insajderi