Chelsea synon shkëmbimin Kepa-Jan Oblak

Chelsea synon shkëmbimin Kepa-Jan Oblak

Chelsea që nga shitja e Thiabut Coutois, nuk ka arritur të rehatohet me portier edhe pse ata e thyen rekordin botërorë kur e transferuan Kepa nga Athletic Bilbao për 80 milion euro.

Sipas Daily Mirror, Chelsea ka projektuar dhe është duke e shtyrë përpara një shkëmbim të mundshëm në mes Kepa dhe Jan Oblak të Atletico Madrid. Ata janë të gatshëm të japin 30 milion euro edhe Kepa, për portierin e Atleticos, raporton Insajderi.

Jan Oblak llogaritet si një nga portierët më të mirë në botë aktualish, ndërsa, Kepa ka humbur pozitën e titullarit në formacionin e Frank Lampard./Insajderi.com.