Chrissy Teigen dhe John Legend humbin fëmijën: “Ditët më të errëta të jetës tonë”

Chrissy Teigen dhe John Legend humbin fëmijën: “Ditët më të errëta të jetës tonë”

Chrissy Teigen dhe John Legend kanë humbur fëmijën e tyre pas komplikimeve të shtatzënisë, njoftuan çifti në llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

“Ne jemi të tronditur, një dhimbje për të cilën vetëm kemi dëgjur, një dhimbje që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë”, tha deklarata e postuar në secilën prej llogarive të tyre të verifikuara në Twitter.

Teigen, një modele dhe personalitet televiziv, u dërgua në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai të dielën pasi zbuloi se ajo kishte qenë në pushim në shtrat dhe kishte gjakderdhje për “më pak se një muaj”.

“Ne kurrë nuk ishim në gjendje të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës sonë lëngjet që i duheshin, megjithë qeset e transfuzioneve të gjakut”, tha postimi. “Thjesht nuk ishte e mjaftueshme”.

Me dy shtatzënitë e para, deklaratat thanë se çifti priste ta quante fëmijën derisa të lindte, por këtë herë ata kishin filluar të thërrisnin Jack vogëlushin e palindur.

“Ai do të jetë gjithmonë Jack për ne,” tha deklarata. “Jack u mundua aq shumë për të qenë një pjesë e familjes tonë të vogël, dhe ai do të jetë, përgjithmonë”.

Çifti ka dy fëmijë, Luna dhe Miles, të cilët ata kanë thënë se të dy u ngjizën përmes fekondimit in vitro (IVF). Por kjo shtatzëni ndodhi natyrshëm, diçka që Teigen tha se nuk mendonte se ishte e mundur për të. /Insajderi.com

Burimi: CNN