Cikloni Seroja: Të paktën 157 të vdekur në Indonezi

Cikloni Seroja: Të paktën 157 të vdekur në Indonezi

Të paktën 157 njerëz kanë vdekur, dhjetëra të tjerë janë zhdukur dhe mijëra janë bërë të pastrehë pasi një ciklon tropikal goditi Indonezinë dhe Timorin lindor fqinj, thanë autoritetet të martën, njofton Insajderi.

Ka të paktën gjashtë fëmijë midis viktimave në Indonezi, shtoi zyrtari.

Shiu i madh që vazhdoi për nëntë orë bëri që digat në katër nën-rrethe të derdhen, duke përmbytur shtëpi dhe fusha me oriz.

Mundësia e kushteve ekstreme të motit do të mbetet së paku deri në 9 Prill, sipas Agjencisë së Meteorologjisë, Klimatologjisë dhe Gjeofizikës në Indonezi. /Insajderi.com