Çiljeta Xhilaga përgënjeshtron aludimet se do të votojë Edi Ramën

Çiljeta Xhilaga përgënjeshtron aludimet se do të votojë Edi Ramën

Ditëve të fundit, mediat kanë raportuar se Çiljeta Xhilaga ka raportuar në një intervistë se ajo ka ndryshuar qëndrimet e saj politike, dhe tani është pozicionuar karshi Edi Ramës, njofton Insajderi.

“Unë jam larguar nga PD-ja sepse kam pakënaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramën. Sigurisht që habiteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgënjyer nga Luli”, ishte deklarata që citohej pa zbuluar se ku e kishte thënë këtë këngëtarja.

Me anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram, Xhilaga përgënjeshtroi deklaratën që qarkulloi në media.

Ajo thotë se nuk do të flasë asnjëherë publikisht për bindjet e saj politike por pohon se ajo nuk është larguar asnjëherë si e zhgëjyer nga Partia Demokratike.

“Nuk e di cilit i lindi në zemër të shpikë një intervistë të timen ku flas sërish për politikë… nuk kam folur dhe nuk kam për të folur më ndonjëherë për bindjet e mia. Ato janë personale dhe nuk kam në plan t’i ngatërroj me personazhin publik. Dua të sqaroj të gjithë ata që më ndjekin se në deklaratën e publikuar nuk ka asnjë të vërtetë. Nuk jam larguar aspak si e zhgënjyer!”, shkroi ajo në postimin e saj. /Insajderi.com