Çitaku: Rezultati i PDK-së nuk do të arrihej pa lidershipin e Memli krasniqit

Çitaku: Rezultati i PDK-së nuk do të arrihej pa lidershipin e Memli krasniqit

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se partia pjesë e së cilës është ajo nuk do ta arrinte këtë rezultat zgjedhor pa lidershipin e Memli Krasniqit.

Përmes një postimi në Facebook ajo ka falënderuar të gjitha strukturat e partisë për punën e tyre.

‘Fitorja e PDK-së në nëntë komuna të Republikës së Kosovës që e nxjerr PDK-në fituese të këtyre zgjedhjeve, është fitore e tyre dhe për ta”.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi

“Kjo perspektivë dhe ky vullnet qytetar për qeverisje kompetente, transparente e transformuese, nuk do të arrihej pa angazhimin e madh të aktivistëve dhe strukturave të PDK-së”, ka thënë ndër tjerash ajo.

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur të fitojë në nëntë komuna.

Prej tyre në tri qendra të mëdha si; Prizreni, Ferizaj dhe Mitrovica.

Krahasuar me zgjedhjet lokale të vitit 2017, PDK ka katër komuna më shumë. /Insajderi.com