Çmimet Olivier: Mesazhe besimi dhe shprese për industrinë e teatrit

Çmimet Olivier: Mesazhe besimi dhe shprese për industrinë e teatrit

Yjet e skenës dhanë mesazhe “besimi dhe shprese” në Çmimet Olivier të së dielës, pasi shumica e teatrove mbeten të mbyllura për shkak të pandemisë.

Fituesit inkurajuan ata që punojnë në art të qëndrojnë pozitivë për të ardhmen dhe të shohin përpara në një kohë kur shfaqjet drejtpërdrejt do të jenë në gjendje të rinisin.

Evan Hansen dhe & Juliet ishin ndër fituesit e mëdhenj, ndërsa ylli i Fleabag Andrew Scott u emërua aktori më i mirë.

Andreë i nxiti ata që ishin në industri të “vazhdonin të besonin” ndërsa pranoi trofeun e tij.

“Unë nuk mund të pres të kthehem në teatër dhe të qesh përsëri përsëri sa më shpejt që të mundemi,” tha ai.

Aktori fitoi për interpretimin e tij në shfaqjen Noel Coward Present Laughter dhe tha se ishte “vërtet i entuziazmuar” për të fituar një Olivier.

“Një sens humori është tepër i rëndësishëm për ne njerëzit në teatër,” tha ai. “Është diçka që na ndihmoi të gjithëve të mbijetonim në muajt e fundit gjatë kësaj kohe tepër të mundimshme”.

Oliviers janë ngjarja më prestigjioze e çmimeve në teatrin Britanik. Ceremonia e së dielës u organizua nga Jason Manford në London Palladium dhe u zhvillua pa audiencë./Insajderi.com

Burimi: BBC News