Courteney Cox dhe ish burri i saj David Arquette bëhen bashkë në filmin Scream 5

Courteney Cox dhe ish burri i saj David Arquette bëhen bashkë në filmin Scream 5

Aktorja serialit “Friends” Courney Cox ka konfirmuar të jetë pjesë e filmit Scream për herë të pestë me radhë.

Courteney, e cila luan rolin e reporteres së lajmeve Gale, ka shprëndarë një video me maskën e famshme nga filmi për të konfirmuar pjesëmarrjen e saj.

Pasi regjisori origjinal i filmit, Wes Craven ka vdiq në vitin 2015, regjinë e këtij filmi do ta bëjnë Matt Bettinelli-Olpin dhe Tylor Gillet, të cilët edhe e kanë shkruar skenarin.

Pas konfirmimit të Courteneyt, edhe ish bashkëshorti i saj, David Arquette, konfirmoi pjesëmarrjen.

David dhe Courteney u martuan pasi u takuan në filmin e parë të këtij cikli, me 1997.

Scream 5 do të dalë në kinema gjatë vitit të ardhshëm./Insajderi.com

View this post on Instagram

@screammovies @spyglassmediagr @paramountpics

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on