COVID-19: Shtatë pacientë në Spitalin e Pejës në gjendje kritike

COVID-19: Shtatë pacientë në Spitalin e Pejës në gjendje kritike

Shtatë pacientë të infektuar me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Po ashtu nga 23 të hospitalizuar shkak të Coronavirusit, 17 janë me oksigjeno terapi, njofton Insajderi.

Spitali i Pejës në raportin ditor ka bërë të ditur edhe për pacientë tjerë të shtrirë në spital për shkaqe të tjera shëndetësore.

602 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë̈ dhe nga këta 34 pacientë janë̈ shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Ndërsa 390 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë berë 4,496 analiza. Gjatë vikendit janë kryer 16 Operacione. /Insajderi.com

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 602 pacientë kanë marrë trajtim emergjent…

Gepostet von Spitali i Përgjithshëm Pejë am Sonntag, 18. Oktober 2020