CR7 ju përgjigjet kritikëve: ky është vetëm fillimi

02.11.2017 17:24
CR7 ju përgjigjet kritikëve: ky është vetëm fillimi

Cristiano Ronaldo, thotë se nuk është i shqetësuar për mungesën e golave ​​të tij këtë sezon dhe është i bindur se Real Madridi së shpejti do t’i kthejë gjërat në favor të tij.

Reali pësoi dy humbje rresht për herë të parë që nga janari.

Mbretërit u shokuan me rezultatin ndaj Tottenhamit nga një fitore 3-1 me dy gola nga Dele Alli.

Por, Ronaldo thotë se vetëm fundi i sezonit vlen.

“Ne jemi në start, është fundi ai që vlen dhe për të cilin do të flasim. Ka shumë për t’u përmirësuar dhe jam i bindur se do at bëjmë këtë”.

“Statistikat e mia nuk kanë rëndësi. Jam shumë i qetë”, tha Ronaldo për gazetarët pas ndeshjes së së mërkurës.

“Unë nuk do të flas për këtë, sepse nëse kërkoni në Google ‘synimet e Cristianoos” ka gjithçka atje, kështu që nuk do të ndikojë aspak tek unë “.

Pas humbjes së të mërkurës, Madridi është i dyti në grupin H dhe u përmbys për tri pikë nga udhëheqësit Tottenham.

“Gjëja e rëndësishme është rezultati përfundimtar dhe jo fillimi, tifozët duhet të jenë të durueshëm dhe të sigurt, e pranojmë se nuk po luajmë siç duhet, por unë nuk e shoh ekipin aq keq, duhet të jemi të qetë dhe të sigurt, tha Ronaldo për Bein Sports.