Daley Blind probleme me zemër, nga fusha e lojës dërgohet në spital

Daley Blind probleme me zemër, nga fusha e lojës dërgohet në spital

Ish lojtari i Manchester United, Daley Blind, është dërguar me urgjencë në spital, pasi atij i janë shfaqur probleme me zemër.

Gjatë një miqësoreje, të cilën ekipi i tij Ajax, po e luante në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri, Daley Blind, shfaqi probleme serioze me zemrën e tij, pasi stendat e tij, nuk po bënin punën e tyre.

Kjo është hera e dytë brenda një kohe të shkurtër, që Blind, po ka probleme me zemër.

Daley Blind, është një nga lojtarët kryesor të Ajax dhe është djali i legjendës së Holandës, Danny Blind./Insajderi.com.