Dalibor Jevtiq largohet nga mbledhja e Qeverisë

Dalibor Jevtiq largohet nga mbledhja e Qeverisë

Dalibor Jevtiq, zëvendëskryeministër i Qeverisë nga radhët e Listës Serbe, ka lëshuar mbledhjen e qeverisë para pak minutash.

Ai mbledhjen e braktisi pasi kërkoi llogari dhe përgjegjësi për ngjarjet që ndodhën gjatë së hënës  edhe u arrestua shefi i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, njofton Klan Kosova.

Gjuriq u arrestua pasi hyri ilegalisht në veri të Kosovës.