Danimark – Belgjikë: Formacionet zyrtare

Danimark – Belgjikë: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Danimarkës dhe Belgjikës do të jetë përballja e radhës në grupin B të EURO 2020, shkrun Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri danez, Kasper Hjulmand, do të nis ndeshjen me formacionin 5-3-2:

Kasper Schmeichel, Joakim Maehle, Jannik Vestergaard, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Daniel Wass, Thomas Delaney, Pierre-Emile Hojbjerg, Mikkel Damsgaard, Martin Braithwaite dhe Yussuf Poulsen.

Ndërsa nga ana tjetër trajneri spanjoll i Belgjikës, Roberto Martinez, do të startoj ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Thibaut Courtois, Toby Alderweireld, Jason Denayer, Jan Vertonghen, Thomas Meunier, Leander Dendoncker, Youri Tielemans, Thorgan Hazard, Dries Martens, Yannick Carrasco dhe Romelu Lukaku.

Ndeshja do të zhvillohet në “Parken Stadium” të Kopenhagës me fillim nga ora 18:00./insajderi.com