Dasma sekrete e Meghan Markle me Princin Harry nuk ka ndodhur kurrë?

Dasma sekrete e Meghan Markle me Princin Harry nuk ka ndodhur kurrë?
Burimi i fotografisë: AARON CHOWN/AFP via Getty Images

Një vikar në Mbretërinë e Bashkuar ka hedhur poshtë pretendimin e Meghan Markle se ajo dhe Princi Harry u martuar fshehtas në oborrin e shtëpisë së tyre ditë para dasmës së madhe shumë publike – duke këmbëngulur se ai ishte siguruar “asnjë martesë nuk u bë”, shkruan Page Six, transmeton Insajderi.

Dukesha në një intervistë për Oprah Winfrey tha se ajo dhe princi u martuan tre ditë para ceremonisë publike në maj të vitit 2018.

Princi Harry tha më vonë në intervistë ishin ata dhe kryepeshkopi i Canterbury, Justin Welby i pranishëm në shërbimin privat, i cili thuhet të ketë ndodhur në kopshtin e Nottingham Cottage.

Por vikari i Newcastle Rev, Mark Edwards kontaktoi zyrën e Kryepeshkopit pas pretendimeve për të “marrë një farë qartësie” në politikën e kishës.

Informata që Edwards mori nga anëtar i personelit të Lambeth Palace, rezidenca zyrtare e kryepeshkopit, se “Justin nuk bën dasma private”.

Edwards pretendoi se personi me të cilin ai foli i tha se “Justin kishte një bisedë private me çiftin në kopsht për martesën, por unë mund t’ju siguroj, asnjë martesë nuk u bë deri në ngjarjen kombëtare televizive”.

Kisha e Anglisë gjithashtu kërkon që dy dëshmitarë të jenë prezentë dhe ceremonitë duhet të zhvillohen në “një vend të certifikuar adhurimi” që i  lejon publikun “hyrje të pakufizuar” në mënyrë që të paraqiten kundërshtime. /Insajderi.com