De Rossi rrëfen arsyen pse nuk iu bashkua Unitedit

De Rossi rrëfen arsyen pse nuk iu bashkua Unitedit

Ish-ikona e Romës, Daniele De Rossi, ka pranuar se ka qenë një admirues i madh i Manchester Unitedit, mirëpo për shkak të mesfushës së fortë, ai nuk kishte shkuar atje.

Mesfushori italian i kaloi afro dy dekada te klubi nga kryeqyteti italian dhe pas një kohe të shkurtë te Boca Juniors, u pensionua në moshën 36 vjeçare, me shume ne Insporti.com