Debat i ashpër i Krasniqit me deputetin e LVV-së: Nga ti nuk frikësohet as lepuri

Një deputet i ashpër është zhvilluar në mes deputetit të PDK-së, Memli Krasniqi dhe deputetit të LVV-së, Salih Zyba.

Debat i ashpër i Krasniqit me deputetin e LVV-së: Nga ti nuk frikësohet as lepuri

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka replikuar me deputetin e Lëivjes Vetëvendosje, Salih Zyba gjatë mbajtjes së seancës për menaxhimin e pandemisë, ku Krasniqi i tha Zybës se nga ti nuk frikësohet as lehpuri.

“Prej teje nuk frikësohet as lehpuri”, tha Krasniqi në replikë.

Përpos kësaj, Krasniqi tha se Zyba nuk e di çfarë jane dorëzat dhe se edhe kolegët e tij qeshen me të.

Reagimi i Krasniqit erdhi pas replikave të Zybës me deputetë të Partisë Demokratike të Kosovës.

Në këtë seancë u diskutua Ligji anti-COVID i propozuar nga kryeparlamentarja, Vjosa Osmani. /Insajderi.com/