Dega e LDK-së në Prizren unanimisht pro Anton Qunit për kryetar

Dega e LDK-së në Prizren unanimisht pro Anton Qunit për kryetar

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren do ta mbështetë Anton Qunin për kryetar të kësaj partie.

Quni është kryetar i degës së LDK-së në Prizren dhe garon për të parin e partisë të themeluar nga Ibrahim Rugova.

“Të gjithë delegatët e degës së Prizrenit, unanimisht në mbështetje të kandidaturës së kryetarit Anton Quni, për kryetar të LDK-së”, thuhet në njoftimin e degës.

Përpos Qunit, garon edhe Lutfi Haziri, Lumir Abdixhiku e Besian Mustafa.

Por, kjo degë ka vendosur se kënd  ta votojë si kryetar të LDK-së për dy vitet e ardhshme.

“Unifikues, lider dhe i dëshmuar për beteja epike në luftë dhe në paqe! Suksese”, përshkruhet Quni nga kjo degë. /Insajderi.com