Del Piero kujton golin kundër Gjermanisë

Del Piero kujton golin kundër Gjermanisë

Alessandro Del Piero, ishte një nga sulmuesit më të mirë dhe kompletuar të të gjitha kohërave. Ai është pyetur se cili nga golat që ai ika shënuar, është më i veçanti për të.

“Nuk mund të bëjë klasifikimin e golave që i kam shënuar gjatë karrierës, sepse kjo nuk është aspak e lehtë. Megjithatë në zemër e kam golin e shënuar kundër Gjermanisë në botërorin e vitit 2006. Pranimi i topit, aksioni, goditja dhe goli ishin të sinkronizuara në mënyrë perfekte. Po luanim në shtëpinë e tyre(Gjermani), nuk mund të ishte më përfekte, deklaroi Alex Del Piero, për mediat italiane, raporton Insajderi.

Kujtojmë që Italia në atë ndeshje gjysmëfianle, kishte fituar me rezultat 2 me 0, përballë Gjermanisë./Insajderi.com