Dënohet me burgim të përjetshëm pasi vrau gruan e tij duke i lëshuar gjarprin Kobra

Dënohet me burgim të përjetshëm pasi vrau gruan e tij duke i lëshuar gjarprin Kobra

Një burrë indian është dënuar me burgim të përjetshëm të dyfishtë pasi lëshoi një gjarpër Kobra që të kafshonte bashkëshorten e tij teksa ajo flinte.

Sooraj Kumar u arrestua vitin e kaluar pasi gruaja e tij, Uthra, vdiq nga kafshimi i gjarprit.

25-vjeçarja shtëpiake u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në maj të vitit të kaluar, shkruan BBC, transmeton Insajderi.com.

Sooraj Kumar dhe gruaja e tij Uthra në dasmën e tyre

Sooraj Kumar (në mes) u dënua për vrasjen e gruas së tij me pickim të kobrës

Familja e saj u bë e dyshimtë sepse Uthra ishte kafshuar nga një nepërkë e Russell vetëm disa javë më parë. Ajo po shërohej nga kafshimi i parë i gjarprit kur u sulmua nga kobra.

Policia arrestoi gjithashtu një burrë që e kishte ndihmuar Sooraj të blinte gjarpërinjt.

Sipas LiveLaw, një faqe interneti ligjore indiane, akuzat e policisë u përfshinë në 1.000 faqe dhe detajuan komplotin e përpunuar të planifikuar dhe zbatuar nga Sooraj.

Prokuroria kishte argumentuar se ishte “një nga rastet më të rralla” dhe kërkoi dënimin me vdekje për të akuzuarit.

Gjykatësi u pajtua se ishte një rast i rrallë dhe i dha një dënim të dyfishtë të përjetshëm Sooraj dhe gjithashtu e urdhëroi atë të paguajë një gjobë prej 500,000 rupi (6,635 dollarë; 4,869 £)./Insajderi.com