Deputeti i GDP-së jep një sqarim për takimin me zv/kryeministrin Gashi

16.04.2018 17:45
Deputeti i GDP-së jep një sqarim për takimin me zv/kryeministrin Gashi

Deputeti i Grupit të Deputetëve të Pavarur (GDP), Dukagjin Gorani ka thënë se takimi që pati sot me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Dardan Gashi, kishte karakter miqësor dhe jo politik.

Në një prononcim të shkurtër dhënë Insajderit, deputeti Gorani ka deklaruar se zv/kryeministrin Gashi e ka mik.

“Jo [nuk ka prapavijë politike v.j]. Ishim për drekë. Z. Gashi e kam mik”, ka thënë Gorani për Gazetën Insajderi.

Gashi dhe Gorani janë takuar sot në Prishtinë pak orë para se të fillonte seanca e Kuvendit të Kosovës të hënën.

Po ashtu, këtu mund ta shikoni dokumentarin “Telenovelë me turq”: 

https://video.gjirafa.com/insajderi?video=indoks-telenovele-me-turq-2