fbpx

Deputeti thotë se ka edhe video tjera të policit të neveritshme përmes së cilave shantazhonte viktimat

Deputeti thotë se ka edhe  video tjera të policit të neveritshme përmes së cilave shantazhonte viktimat

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka shkruar për policin e kapur në Malësi të Madhe ku shihet në një video,  ku shfaq organet e tij gjenitale.

Salianji shkruan se polici në fjalë njihet për bëmat e tij, ishte larguar nga radhët e policisë për tentativë përdhunimi, kurse thotë se ai me video intime shantazhonte viktimat e tij.

“Efektivi B.B ishte larguar nga policia e shtetit për tentativa përdhunimi. Ate e riktheu vetem angazhimi i tij për Rilindjen si komisioner dhe aktivist gjate zgjedhjeve dhe e bëri polic të Republikës duke i dhënë mundesi të abuzonte me tej, tashmë me të miturën 15 vjecare, e te vazhdonte të kërcenonte dhjetra gra të tjera!”, thotë deputeti Salianji.

Sipas tij, shumë prej tyre e kanë denoncuar ne komisaritat, por policia i ka shperfillur dhe nuk ka marre asnjë here denoncimet e tyre.

“Pavarësisht se mostra i regjistronte madje edhe me video per ti shantazhuar apo per nevoja denigruese te tij. Sot ekzistojne prova dhe video qe viktimat i denonconin ne polici, këto video i disponon policia e shtetit!”

“Disa prova dhe video më kane ardhur ne inbox nga punoniës policie dhe janë neveritëse po aq sa mosreagimi i shtetit në raste të tilla. Kam vendosur te mos i publikoj videot sepse vetem i shtojne shemti videos qe tashme eshte publike. Por policia dhe organet ligjzbatuese qe i kane, duhet ti denojne me ashpersine me te madhe ligjore përgjegjësit e mosveprimit po aq sa vetë dhunuesin!”, shkruan ai.