Deputetja e PDK-së i del në mbrotje Saranda Bogujevcit

Deputetja e PDK-së i del në mbrotje Saranda Bogujevcit

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, i ka dalur në mbrojte koleges së saj në Kuvend, Saranda Bogujevit.

“Liria ka Emër”, Saranda Bogujevci”, ka shkruar Musliu në Facebook.

Ky reagim vjen pas përplasjes së deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje kishte me shefin e Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashit dhe zëvendëskryeministrin, Driton Selmanaj.

Madje për Selmanajn është kërkuar dorëheqje, e këto zëra i dyti i Qeverisë i quajti “zhurmime opozitare. /Insajderi.com