Derbi anglez, Man City vs Liverpool, formacionet zyrtare

Derbi anglez, Man City vs Liverpool, formacionet zyrtare

Në “Etihad Stadium” zhvillohet derbi anglez,  ndeshja e xhiros së tetë në Premier Ligë, ndërmjet Manchester Cityt- dhe Liverpool, njofton Insdajderi.

Pak çaste para fillimit të supersfidës, trajnerët Guardiola dhe Klopp, kanë bërë publik formacionin zyrtar të ndeshjes.

Tekniku spanjoll i City, luan me formacionin 4-3-3, me Ederson, Walker, Dias, Laporte, Cancelo, Gundogan, Rodrigo, De Bruyne, Torres, Sterling, Jesus.

Në anën tjetër, gjermani i Liverpoll, Klopp luan me 4-2-3-1, me Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Matip, Robertson, Wijnaldum, Henderson, Firmino, Jota, Mane, Salah. /Insajderi.com