Derbi i Manchester-it, formacionet zyrtare

Derbi i Manchester-it, formacionet zyrtare

Të shtunën me fillim nga ora 18:30 zhvillohet derbi lokal i qytetit të Manchester-it, mes skuadrës së United dhe City, njofton Insajderi.

Ndeshja është e vlefshme për javën e 12-të në Premier League, ku United momentalisht ndodhet dy pozita më lartë se City ne ligë, por me vetëm një pikë më shumë.

United në këtë sfidë vjen nga një seri prej katër fitore në katër ndeshjet e fundit, ndërsa City në pesë ndeshje radhazi nuk ka pësuar gol.

Solskjaer në këtë derbi ka vendosur të rreshtojë ekipin e tij në skemën 4-1-2-1-2, ndërsa Guardiola reshton City-n me formacion 4-2-3-1.

Man UtdDe Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Pogba, McTominay, Fred; Bruno Fernandes; Greenwood, Rashford; 

Man CityEderson; Walker, Dias, Stones, Cancelo’ Rodrigo, Fernandinho; De Bruyne, Mahrez, Sterling; Jesus. /Insajderi.com