Derbi i titullit, Barcelona vs Atletico Madrid – formacionet zyrtare

Derbi i titullit, Barcelona vs Atletico Madrid – formacionet zyrtare

Do të startojë me fillim nga ora 16:15, supersfida e titullit në La Liga, Barcelona-Atletico Madrid në stadiumin “Camp Nou”, e vlefshme për javën e 35-të kampionale, njofton Insajderi.

Skuadra katalanase do të tentojë suksesin ndaj skuadrës madrilene për të arritur fitoren e dytë radhazi, por edhe për ta parakaluar me një pikë dhe për të hedhur një hap të rëndësishëm drejt titullit kampion.

“Los Colchoneros” kërkojnë me çdo kusht triumfin ndaj blaugranave në shtëpinë e tyre për t’i lënë sa më shumë pas dhe për të ecur e vetme drejt titullit.

FORMACIONET ZYRTARE –

BARCELONA – (3-1-4-2): Ter Stegen; Minugeza, Pique, Lenglet; Busquets; Dest, de Jong, Pedri, Jordi Alba; Griezmann, Messi. Trajner: Ronald Koeman.

ATLETICO MADRID – (4-4-2): Oblak; Trippier, Saviç, Felipe, Hermoso; Carrasco, Koke, Llorente, Lemar; Correa, Suarez. Trajner: Diego Pablo Simeone. /Insajderi.com