Dështimi i marrëveshjes për koalicion – ky është reagimi i djalit të Isa Mustafës

Dështimi i marrëveshjes për koalicion – ky është reagimi i djalit të Isa Mustafës

Besnik Mustafa, djali i kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, para pak minutash ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit që lidhen me dështimin e koalicionit VV-LDK.

Mustafa në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar “Ksaj pune i thonë: Shah-Mat”, kjo duke iu referuar deklaratave të kreut të LDK-së që bëri pak më parë në lidhje me përpjekjet për koalicion.

Isa Mustafa kërkoi nga Kurti t’iu shqyrtohen edhe njëherë kërkesat ndaj VV-së, ose LDK-ja shkon ne opozitë dhe ia liron vendin VV-së.