Dështon plaçkitja e armatosur e një banke në Shtime

Dështon plaçkitja e armatosur e një banke në Shtime

Policia e Kosovës ka bërë me dije se dje, në orët e hershme të mëngjesit, në rrugën “Tahir Sinani” në Shtime, ka ndodhur një tentim-plaçkitje e armatosur në një bankë.

“Dy persona të panjohur dhe të armatosur kanë tentuar të grabisin një bankë, mirëpo nuk kanë arritur ta kryejnë grabitjen”, thuhet në raportin e Policisë.

Të dyshuarit me një automjet janë larguar në drejtim të panjohur, ndërkaq policia nuk njofton për të lënduar dhe njësitë policore thotë se janë duke hetuar rastin.