Dita e marrëveshjeve, Mustafa fillon takimin me Haradinajn

Dita e marrëveshjeve, Mustafa fillon takimin me Haradinajn

Sot është bërë e ditur se gjatë ditës do të nënshkruhet koalicioni për formimin e Qeverisë së re

Tashmë në Kuvend të Kosovës ka nisur takimi në mes të kreut të LDK’së, Isa Mustafës dhe atij të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Të dy janë duke diskutuar për finalizimin e marrëveshjes bashkëqeverisëse, koalicion ky që do të mundësonte krijimin e Qeverisë së re.

Pas këtij takimi, AAK do të mbajë një mbledhje në selinë e partisë, me fillim nga ora 13:00.

Secila parti e koalicionit do ta ketë nga një zëvendëskryeministër