Djali i Fadil Vokrrit fton kosovarët të bëhen bashkë: Po na cenohet shteti

Djali i Fadil Vokrrit fton kosovarët të bëhen bashkë: Po na cenohet shteti

Gramoz Vokrri, djali i legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri, ka ftuar të gjithë shqiptarët që ti lënë mënjanë dallimet partiake e të bashkohen, pasi siç thotë ai, sot po cenohet Shteti i Kosovës.

Ai ka shkruar në faqen e tij në Facebook se sot më shumë se kurrë solidariteti duhet të jetë arma më e fortë e qytetarëve.

Deklarata e plotë e Gramoz Vokrrit:

Çdo sukses i shtetit tonë u arrit mbi vullnetin, unitetin, sakrificën dhe solidaritetin…

Përtej përkatësive politike, ngjyrave partiake apo individëve, sot po cenohet shteti jonë.

Ashtu si në fushat e blerta, ku solidariteti ka qenë arma jonë më e fortë, le të jemi të tillë edhe karshi kësaj sfide për shtetin tonë./Insajderi.com