Djali i Nexhat Dacit bëhet pjesë e ekipit të Haradinajt

01.11.2017 12:58
Djali i Nexhat Dacit bëhet pjesë e ekipit të Haradinajt

Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka emërimin në pozitën e zëvendës ministrit të Diasporës, Arian Daci, i cili është djali i akademikut

Lajmin  për emërimin e ka bërë publik vet zv/ministri, Daci  përmes një postimi në Facebook.

Ai e ka falënderuar Haradinajn për vesimin e dhënë.“Nga sot jam emëruar Zv.Ministër i Ministrisë së Diasporës dhe Investimeve Strategjike nga Kryeministri Ramush Haradinaj . Flm shumë për besimin Kryeministër Haradinaj “, ka shkruar ai.