Dolly Parton shpëton jetën e një fëmije në setin e xhirimeve

Dolly Parton shpëton jetën e një fëmije në setin e xhirimeve

Dolly Parton shpëtoi një aktor fëmijë nga lëndimi i rëndë në setin e xhirimeve për filmin e saj të ri “Christmas on the Square” në Netflix, njofton Insajderi.

Talia Hill – më e reja nga tre vëllezërit e motrat që do aktrojnë në filmin e festave tha për Inside Edition se gjatë xhirimeve ajo u përpoq të merrte një filxhan çokollatë të nxehtë para se producentet t’u kërkonin anëtarëve të kastit të ktheheshin në vendet e tyre.

https://www.instagram.com/p/B0CX171gqk1/
taliarossihill’s profile picture
taliarossihill
Thank you @therealdebbieallen for casting me in my first film with my two big brothers, I loved spending time with you on set and working with you. Thank you @cleartalentgroup LA for the audition opportunity and @inmotiondanceproject for the training, love and support! Can’t wait to see Christmas On The Square on Netflix
.
.
#dollyparton #debbieallen #jeniferlewis #mariaschlatter #joshsegarra #treatwilliams #haskellfamily #samhaskell #jeaninemason #christinebaranski #cots #christmasonthesquare #netflix #movie #film #musical #dance #act #alexwong #clearishere
Credit: Talia Hill Instagram

Ndërsa po shkonte mbrapa, aktorja e re tha se ndjeu që dikush e kapi fizikisht dhe e tërhoqi nga një makinë që po vinte shpejt në drejtim të saj në shesh xhirim.

Parton luan rolin e një engjëlli në filmin që tregon historinë e një gruaje e cila kthehet në qytetin e lindjes pas vdekjes së babit të saj për të larguar të gjithë banorët që të shesë tokën. /Insajderi.com