Dolly Parton thotë se ndihet e nderuar për investimin e saj në vaksinën kundër Covid

Dolly Parton thotë se ndihet e nderuar për investimin e saj në vaksinën kundër Covid

Ylli i muzikës Dolly Parton ka thënë se ndihet “shumë e nderuar dhe krenare” që ka dhënë para për të hulumtuar në një nga vaksinat më premtuese Covid-19.

Në prill ajo njoftoi se po i jepte 1 milion dollarë Qendrës Mjekësore të Universitetit Vanderbilt në Nashville.

Kjo ishte një nga vendet e provës për vaksinën Moderna, e cila është gati 95% efektive sipas të dhënave të hershme.

Duke folur në One One të BBC One të martën, Parton tha se ishte “aq e ngazëllyer” për të dëgjuar lajmet.

“Unë jam i sigurt se shumë miliona dollarë nga shumë njerëz investohen në këtë gjë,” u tha ajo bashkë-prezantuesve Alex Jones dhe Jermaine Jenas.

“Por unë thjesht u ndjeva krenare që isha pjesë e atyre parave të vogla që shpresoj të rriten në diçka të shkëlqyeshme dhe të ndihmojnë për të shëruar këtë botë”./Insajderi.com

BBC News