Drake dominon listën e YouTube për vitin 2020

Drake dominon listën e YouTube për vitin 2020

Reperë si Drake, Eminem dhe Stormzy dominojnë në listën e videove muzikore me më shumë shikime në YouTube këtë vit në Mbretërinë e Bashkuar.

Tetë nga 10 zgjedhjet më të mira vijnë nga botët e hip-hopit dhe repit.

Pothuajse gjysma  paraqesin artistë britanikë, të tillë si Aitch dhe AJ Tracey.

Ylli kanadez Drake shfaqet dy herë në top 10, duke përfshirë edhe vendin numër një falë bashkëpunimit të tij me reperin amerikan Future on Life is Good, i cili mori 2.68 miliardë shikime.

Drake bën gjithashtu listën me këngën e tij Toosie Slide, e cila u bë virale përmes Tik Tok.

Grafiku numëron shikime në Mbretërinë e Bashkuar të videove muzikore zyrtare të ngarkuara në vitin 2020./Insajderi.com

BBC News