Drita – Feyenoord: Formacionet zyrtare

Drita – Feyenoord: Formacionet zyrtare

Drita do të ketë përball gjigandin holandez, Feyenoord në kuadër të kualifikimeve për “UEFA Conference League”, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Ardijan Nuhiji do të nis ndeshjen me formacioninn 4-2-3-1:

Maloku, Blakqori, Cuculi, Jamal, Limani, Jashari, Vucaj, Muja, Fazliu, Ajzeraj dhe Simonovski janë të përzgjedhurit e tij.

Nga ana tjetër Arne Slot do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Bujlow, Pedersen, Fer, Senesi, Malacia, Toornstra, Kokci, Til, Linssen, Sinisterra dhe Bannis janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 21:00./Insajderi.com