Drita publikon formacionin ndaj Legia – mungon Limani

Drita publikon formacionin ndaj Legia – mungon Limani

Kampioni i Kosovës në futboll, Drita, ka publikuar formacionin zyrtar për ndeshjen ndaj Legia – ndeshja më e madhe në histori të klubit dhe gjithë klubeve kosovare të futbollit.

Drita, ka zgjedur këta lojtarë kundër Legia: Faton Maloku, Ilir Blakqori, Adrian Cuceli, Fidan Gërbeshi, Vladica Brdarovski, Hamdi Nimani, Bujar Shabani, Astrit Fazliu, Xhevdet Shabani, Almir Ajzeraj dhe Kastriot Regja.

Në bankën rezervë për gjilanasit, janë: Leotrim Rexhepi, Arago Jamal, Erjon vucaj, Drilon Islami, Ergyn Ahmeti, Festim Alidema dhe Bestim Haxhimusa.

Për këtë takim, mungon kapiteni Ardian Limani, i cili është lënduar në stërvitjet e parafundit dhe ishte në dyshim për këtë ndeshje./Insajderi.com.