Dua ia rrëmben fronin Taylor Swiftit

Dua ia rrëmben fronin Taylor Swiftit

Dua Lipa ka arritur edhe një sukses në këtë muajin e parë të këtij viti të ri kalendarit.

Këngëtarja shqiptare po vazhdon me sukses të thyej rekorde në saje të albumit të parë me emrin e saj.

Ajo ka thyer rekordin si albumi më i dëgjuar nga një artiste, duke lënë këtë formë pas vetes albumin “1989” të këngëtares Taylor Swift.

“Dua Lipa” ka mbi 9.5 miliardë dëgjime në platformat muzikore si Spotify dhe YouTube, kështu së paku ka bërë të ditur bukuroshja shqiptare përmes rrjeteve sociale.

Theksojmë se katër ditë më parë, 22-vjeçarja publikoi këngën më të re “Swan Song”, i cili deri më tani ka arritur rreth shtatë milionë shikime në YouTube.

Kujtojmë se Dua do të performojë edhe në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, “Brit Awards” në Britani më 20 shkurt.

Ndërkohë, Lipa është duke punuar shumë në projekte të reja muzikore që do t’i sjell gjatë muajve të ardhshëm, shkruan Telegrafi./Insajderi.com